O nás

Úvodom chcem pozdraviť všetky chovateľa, majiteľa, začiatočníkov, no proste všetky, ktoré učarovalo plemeno Nemecký ovčiak, pre ktoré som sa rozhodol aj Já. Jmenuji sa Peter Gardon a som majiteľom CHS Nemeckých ovčiakov MiPe-Ga . Pochádzam z dedinky na Považí, ktorá sa nazyva UDIČA. Nemecky ovčiak patril do našej rodiny od môjho detstva, išlo samozrejme o jedincov bez PP, až do obdobia, kedy som spoznal jedného fantastického človeka a priateľa p.Milana Dragana, majiteľa CHS Mil-Drag, ktorý ma zasvätil do výcviku, vystavovanie, chovateľstva a mnohých vecí, ktoré sa tohto plemena tykaju.

A preto moja prvá voľba práve rozhodla o kúpe fenky NO z jeho CHS Mil-Drag. Volala sa Demi Mil-Drag narodená 12.9.2004, ktorej rodokmeň a predkovia siahajú do krvných línií CHS Vlady-Sal, kde majiteľ kvalitným výberom jedincov a tvrdou selekciou patrí medzi špičku CHS na Slovensku. Jej majiteľom je p.MVDr. Vladimir Salai, ktorému som vďačný za veľmi veľa, je to taktiež veľmi dobrý priateľ ochotný pomôcť vždy, keď je treba.


Sučka Demi naučila ma a ja ju, ako sa k sebe správať. Po zrengenovani a ďalšom výcviku za pomoci priateľov z nášho ,, KK Mladost " sa mi podarilo Demi uchovniť a tým som sa posunul na chovateľskú dráhu. Demi bola super mamina dobré povahy a exteriéru, ktorú prenášala na svoje potomstvo.

V chove mi podal pomocnú ruku p.Milan Dragan, ktorý mi dovolil pouzivat a správať pod názvom jeho CHS , za čo mu veľmi vďačím a vždy budem.

Demi za svoj ​​život odchovala jedinca, za ktoré sa nemusia hanbiť, ale byť na ne pyšná, ale ako roky pribúdali, aj ona musela, ako to už aj u nas ľudí chodi, opustiť tento svet a odísť do psieho neba 22.11.2012. Potom som sa rozhodoval, čo ďalej a podal mi pomocnú ruku p.Salai, od neho som kúpil fenu Rennu Vlady-Sal, ktorá sa stala zakladateľkou mojej CHS MiPe-Ga.